середа, 31 січня 2018 р.

Посміхніться

четвер, 25 січня 2018 р.

До 100-річчя вшанування пам'яті Героїв Крут



25 січня з нагоди 100- річчя  Героїв  Крут учні 10 класу разом з класним керівником  Невкритою І.С. відвідали Знам’янський  міський краєзнавчий музей.  Методист з пам’яткоохоронної роботи, зберігач фондів міського краєзнавчого музею Олег Вікторович Моліс  підготував для учнів  цікаву розповідь про події тих днів та  віртуальну екскурсію до місця трагедії. Ми ще раз впевнились, що 29 січня 1918  - це одна із найтрагічніших дат  в історії України. Молоді юнаки повстали проти більшовицьких загарбників під станцією Крути. У нерівному бою зійшлося дві сили: менша, але мужня і волелюбна, і більша — жорстока і кривава. Українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів під керівництвом Аверкія Гончаренка, вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії саме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини. Трагічна доля спіткала більшість із них, але померли вони за Україну.
Як і 100 років тому, сьогодні молоді люди на сході України також захищають її суверенність і потребують належного пошанування. Учні також мали змогу ознайомитися з експозицією, присвяченою героям-знам’янчанам, які загинули  у зоні АТО.
                                                                                                           

понеділок, 22 січня 2018 р.

День Соборності України

22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. 
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування. В часи феодального роздроблення земель Київської Русі заклики до спільних дій окремих князів супроводжували літописний період української історії. Образ скривдженої України та православної віри, необхідність її оборони надихав козацькі полки Богдана Хмельницького. В народній пісенній та епічній творчості сакральна Україна завжди уявлялась як єдине тіло від Сяну до Дону. 
Відновлення української держави – «української Речі Посполитої» – в сонмі слов'янських народів стало політичним кредо кирило-методіївських братчиків. У маніфесті від 10 травня 1848 р. Головна Руська Рада, перша українська політична організація Галичини, заявила про єдність 15-мільйонного українського народу та його земель, примусово поділених між

Готуємося до ЗНО


Що робити, якщо учень не отримає паспорт на момент реєстрації у ЗНО?



Запитання: Що робити у випадку, якщо я не отримаю паспорт на момент реєстрації у зовнішньому незалежному оцінюванні?
Відповідь: Якщо у вас не буде паспорта на момент реєстрації на ЗНО, ви не зможете зареєструватись для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.
Ви маєте заздалегідь подбати про наявність у вас паспорта громадянина України. Відповідно до наказу Міністерства освіти й науки, у 2018 році реєстрація учасника для проходження ЗНОпередбачає обов'язкову наявність паспорта.
Норма, яка у минулі роки передбачала можливість подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта для реєстрації на ЗНО, скасована. Такі зміни відбулись відповідно до вимог чинного законодавства, згідно з якими паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку.
Винятки щодо обов'язкової наявності паспорта для реєстрації на ЗНО будуть діяти лише для деяких категорій учасників ЗНО: тих, хто не мав можливості отримати паспорт у зв’язку з тим, що проживає на окупованих територіях, іноземців або осіб без громадянства.
Слідкувати за актуальними новинами щодо зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році ви можете за посиланням.

пʼятниця, 19 січня 2018 р.

Поради вчителю

1. Будьте оптимістами! Педагогіка – наука оптимістична (утім, як і будь-яка наука, песимістичний тільки дилетант).
2. Не забувайте головного: діти – істоти парадоксальні (дорослі – теж).
3. Якщо в тебе з’явилося бажання вигнати учня з класу, вийди сам.
4. Учителю, вітайся з дітьми, це дуже важливо. Тоном, яким ви говорите “здрастуй”, теж можна виховувати і піднімати собі настрій.
5. Вмійте бути ледачим! Проблема педагогів у тому, що вони розвивають бурхливу діяльність, але забувають думати про себе. Пам’ятайте: думати про себе – ваш головний обов’язок.
6. Хваліть себе самого тричі на день: вранці, вдень і ввечері. Застосовуйте таку магічну формулу самонавіювання: ”Я геніальний, найкращий педагог. Усім педагогам педагог, мене діти слухаються, мене батьки поважають, мене адміністрація любить, а як я сам себе люблю”.
Отже, щоб покращити свій настрій перед початком уроку, рекомендуємо скористатися даними порадами:                           за матеріалами сайту: http://www.ukr.life/uk/osvita/poradi-vchitelyam-dlya-pokrashhennya-nastroyu/

субота, 6 січня 2018 р.