середа, 27 грудня 2017 р.

Вітання з Новим роком!

Шановні діти та батьки!


                                  з повагою        

четвер, 21 грудня 2017 р.

Чому навчати дитину, щоб вона досягла успіху в майбутньому



Принципи виховання дітей кардинально змінилися. Ось що потрібно зробити, щоб ваша дитина не програла конкурентам ще на старті.
Всі батьки бажають своєму малюкові кращого. Але є одна біда: щиро, мріючи підготувати дитину до майбутнього, ми вчимо її тому, що підказує наш досвід. І рідко замислюємося, наскільки швидко разом з цим досвідом старіємо.
Чому пора змінювати підхід до навчання?
Соціологи заявляють, що в найближчі 10-15 років зникнуть до 20%  професій, які існують тепер. І з’явиться мінімум стільки ж нових. До 2030 року, як вважають експерти дослідницької організації McKinsey Global Institute, з ринку праці зникне не менше 375 мільйонів робочих місць. Роботу, яку виконують люди, візьмуть на себе роботи. Є навіть спеціальний сервіс, за допомогою якого можна визначити, чи знаходиться ваша професія в групі ризику. Втім, мова зараз не про вас, а про дітей.
Ми як і раніше готуємо дітей до життя в умовному ХХ столітті, в той час, як світ вже змінився і продовжує змінюватися.
Ви думаєте, що ранній розвиток, математичний ліцей і поступлення на престижний економічний факультет якогось столичного вузу гарантують дитині посаду, як мінімум бухгалтера, а при хороших розкладах і швидке зростання до фінансового директора великої корпорації? Прокиньтесь! У 2016 році на Всесвітньому економічному форумі в Давосі економісти і бухгалтери були названі серед основних професій-лузерів: в цій сфері в найближчі роки очікується максимальне число скорочень.
Ті навички, які виявляться вирішальними при прийомі на роботу в роботизованому завтра, сьогодні ще не відіграють вагомої ролі, ми їх ігноруємо. Між тим, щоб не загубитися в новому світі, люди будуть змушені прокачувати свої вміння, в яких вони як і раніше перевершують роботів. Саме це і визначає нові принципи навчання та виховання.
На жаль, стандартні сучасні школи, як і раніше дають дітям навички родом з минулого століття. Тому так важливо, щоб всі батьки пояснили синові чи доньці п’ять простих речей.
Чому навчати дитину?
1. Не зубрити

четвер, 14 грудня 2017 р.

Як боротися із запізненнями учнів на уроки?

  З проблемою запізнень учнів на уроки доводиться стикатися кожному вчителю. В запасі у хронічних порушників дисципліни завжди є кілька «поважних» причин. А ось педагогічні методи боротьби з їх непунктуальністю часом не відрізняються різноманітністю і ефективністю. Про те, як боротися з запізненнями учнів, читайте в нашому матеріалі.
 Батогом або пряником: як боротися із запізненнями учнів?
   Кожному вчителю знайома ситуація: урок давно почався, двері відчиняються, і на порозі з'являється учень спізнився: «Здрастуйте! Вибачте! Можна я зайду?». Увагу всього класу відразу ж переключається на «героя дня»: учні мимоволі відволікаються, вчитель втрачає важливу думку, а дорогоцінний час уроку безжально тікає. Варто говорить про те, як підривають такі запізнення загальну дисципліну!
   Причин, за якими школярі запізнюються на уроки, існує величезна безліч, особливо різноманітні вони у тих, для кого запізнення придбали хронічну форму. Одні учні затримуються з поважної причини (зламався автобус, був у поліклініці), інші просто не вміють грамотно керувати власним часом, а треті свідомо не поспішають на урок з-за низької мотивації до навчання. Тому і методи боротьби з викрадачами часу» у кожного педагога свої.
   Хто з наставників більш лояльний, а хтось категорично не сприймає запізнень на уроки. Одні педагоги обмежуються попередженням відповідної записом у щоденнику, індивідуальної бесідою після уроку, дзвінком батькам. Інші для навчання пунктуальності використовують «педагогічний батіг»: спізнився, не пускають в клас, відправляючи «на килим» до класного керівника або завучу, змушують приносити вибачення перед усім класом, залишають займатися додатково після уроків.
  Як показує практика, такі підходи в деякій мірі дисциплінують школярів, але особливою ефективністю не відрізняються. Спізнився на один урок учень в наступний раз може прийняти рішення прогуляти весь день, щоб зайвий раз не привертати до себе підвищену увагу. Пропонуємо педагогам кілька альтернативних способів боротьби із запізненнями учнів.

неділя, 10 грудня 2017 р.

Як мотивувати дитину до навчання?



Вибираємо мотивацію — внутрішню і зовнішню


Про внутрішню мотивацію ми рідко замислюємося. Це наші щирі бажання і, щоб пояснити свій стан, достатньо одного слова — «хочеться». Діти із задоволенням слухають музику улюбленої групи, майструють щось своїми руками або читають пригодницькі романи, тому що їм подобається це робити.
Зовнішня мотивація буває різною — від кишенькових грошей до оцінок у школі. Вона зводиться до фрази: «Зроби ось так — і отримаєш ось це».
Психолог Альфі Кон у книзі «Покарання нагородою» застерігає не тільки батьків, але й вчителів від різних

субота, 2 грудня 2017 р.

Поради батькам